Django Mango

«Oskar 2023»

512
0
0
02:13

Опубликовано:

95-ci Oskar mükafatlarının qalibləri müəyyən olundu..

Mükafat qazananlar:
Ən yaxşı film - “Everything Everywhere All At Once”;
Ən yaxşı aktyor - Brendan Fraser “The Whale”;
Ən yaxşı aktrisa - Michelle Yeoh “Everything Everywhere All At Once”;
Ən yaxşı rejissor - Daniel Kwan və Daniel Scheinert “Everything Everywhere All at Once”;
Ən yaxşı köməkçi kişi aktyor - Ke Huy Quan “Everything Everywhere All at Once”;
Ən yaxşı köməkçi aktrisa - Jamie Lee Curtis “Everything Everywhere All at Once”;
Ən yaxşı orijinal ssenari - “Everything Everywhere All At Once”;
Ən yaxşı uyğunlaşdırılmış ssenari - “Women Talking”;
Ən yaxşı səhnələşdirmə - Christian M. Goldbeck “Im Westen nichts Neues”;
Ən yaxşı operator - James Friend “Im Westen nichts Neues”;
Ən yaxşı animasiya - “Guillermo Del Toro Pinocchio”;
Ən yaxşı xarici dildə film - “Im Westen nichts Neues”;
Ən yaxşı vizual effektlər - “Avatar: The Way of Water”
Ən yaxşı geyim - “Black Panther: Wakanda Forever”;
Ən yaxşı montaj - Paul Rogers “Everything Everywhere All At Once”;
Ən yaxşı musiqi - M.M. Keeravani, Chandrabose (Naatu-Naatu) “RRR”;
Ən yaxşı soundtrek - Volker Bertelmann “Im Westen nichts Neues”;
Ən yaxşı qrim - “The Whale”;
Ən yaxşı səs effektləri - “Top Gun: Maverick”;
Ən yaxşı sənədli film - “Navalny”.

Brendan Fraser “The Whale” (Balina) filmində canlandırdığı rola görə ən yaxşı kişi aktyor seçildi və Oskar mükafatını qazandı. Filmdə o, 272 kq-lıq bir şəxsi canlandırır. Buna görə film boyunca 136 kq-lıq xüsusi geyimi geyinməli olub.


Yuxarıda adları qeyd olunan filmlərin tam izləmək linkləri:
Everything Everywhere All At Once >> https://video.az/movie/vsyo-vezde-i-srazu-everything-everywhere-all-at-once-2022-hdrip-19371
The Whale >> https://video.az/movie/kit-the-whale-2022-hdrip-20217
Women Talking >> https://video.az/movie/govoryat-zhenshiny-women-talking-2022-hdrip-20213
Im Westen nichts Neues >> https://video.az/movie/na-zapadnom-fronte-bez-peremen-all-quiet-on-the-western-front-2022-hdrip-19826
Guillermo Del Toro Pinocchio >> https://video.az/movie/guillermo-del-toro-s-pinocchio-2022-hdrip-19955
Avatar: The Way of Water >> https://video.az/movie/avatar-2-put-vody-avatar-2-the-way-of-water-2022-ts-19982
Black Panther: Wakanda Forever >> https://video.az/movie/chyornaya-pantera-vakanda-naveki-black-panther-wakanda-forever-2022-ts-19862
RRR >> https://video.az/movie/vstavaj-rychi-protestuj-rrr-rise-roar-revolt-2022-hdrip-19344
Top Gun: Maverick >> https://video.az/movie/top-gun-maverick-2022-hdrip-19796
Navalny >> https://video.az/movie/navalnyj-navalny-2022-hdrip-20286

Победители «Оскара-2023»

oscars 2023

Следующее видео